Kasutajakogemus | DELL Latitude 9510 - 15-tolline äriklassi lipulaev | OIXIO

Töötegemine ongi nii mugav!

Alustasin esimest tööpäeva OIXIOs uue abilise – DELL Latitude 9510 sülearvutiga. Stiilse välimusega sülearvuti sai kohe väga sümpaatseks ja jagan teiega oma esimesi kasutajakogemusi ja mõtteid. Eri konfiguratsioonide tehnilisi andmeid saab vaadata e-poest >.

Laualt kotti, kotist lauale… ja aku ikka kestab

Esimesel töönädalal jooksin põhiliselt koosolekult koosolekule ja mulle tundus hetkeks, et see arvuti vist ei vajagi laadimist. Tegelikult ikka vajab, aga alles mitmendal päeval ja loomulikult avastad seda keset koosolekut…  Aku kestab kirjade järgi 34 tundi ja see lubadus peab paika. Õnneks tänu Express charge funktsioonile saab 35% akust laetud juba 15 minutiga ja töö saab segamatult jätkuda. 
Tänases maailmas peab sülearvuti kogu aeg kaasas olema, sest tööd tuleb teha vaheldumisi nii kodus kui kontoris. Kuna Dell Latitude 9510 on mõnusalt õhuke ja arvuti kaal on veidi üle 1,5 kg (15-tollise puhul kõva sõna!), teeb see tema transportimise kergeks ja lihtsalt seljakotti lükatavaks. 

Ei mingit parooli ja ikka turvaline

Kasutan esmakordselt Windows Hello Face võimalust ja see tekitab minus kõige suuremat elevust. Avad arvutikaane, korraks vilguvad punased tuled, ja saangi tööle hakata. Ei mingit parooli toksimist. Ainult veidi võiks viriseda, et näotuvastus ei ole nii kiire hämaras ruumis, aga sellisel juhul kasutan eriti kiiret ja alati töötavat sõrmejäljelugejat. Viimane on samuti äärmiselt mugav. Lisaks saan arvuti seadistada selliselt, et kui ma sellest eemaldun läheb ta etteantud aja jooksul lukku. Hetkel on veel näotuvastust kasutades kerge ulmefilmi tunne, aga ilmselt see ongi tulevik. 

Kvaliteetne heli

Ilmselgelt ei ole sülearvuti mõeldud kõlariks ja sellepärast pole tema heli kvaliteet üldjuhul olulisim kriteerium, kuid Lattitude 9510 on varustatud korralike optimeeritud kõlaritega, mille kvaliteet on teiste sülearvutitega võrreldes keskmisest kvaliteetsem, mis teeb veebikoosolekud hästikuulatavaks/jälgitavaks ka ilma kõrvaklappideta. Üldiselt kuulan muusikat korralikest kõlaritest või kõrvaklappidest, aga koroonapandeemia tingimustes osalen virtuaalsetes tantsutrennides läbi Zoom-i ja isegi sellisel juhul olen heli kvaliteediga väga rahule jäänud. 

Kokkuvõtteks

Arvutikonfiguratsiooni numbriliste näitajate üle võib arutleda pikalt, aga kasutajakogemust ei taga mitte numbrid, vaid näitajatega tagatud võimekus ja seda sellel arvutil jagub - Dell Lattitude 9510 on suurepärane „töökaaslane“ - kiire, ilusa disainiga, töökindel ja funktsionaalne. Kui üldse viriseda, siis tunnen puudust veel ühest USB-pesast, et saaksin hiirt ja oma ägedaid kõrvaklappe korraga kasutada. Sellegipoolest soovitan julgelt kõigile sõpradelegi. 

Kersti Kriisa
OIXIO turundusjuht