Veebiseminar | "IT-juhtimise teenus - kellele ja milleks?" | OIXIO

Jaanuaris algab meie (veebi)seminaride seeria, mis kulmineerub oktoobris toimuva OIXIO Foorumiga (pöidlad pihku, et saame jälle üksteist päriselt näha).

Esimene veebiseminar
29. jaanuaril
kell 10.00-10.45

IT-juhtimise teenus - kellele ja milleks?

Alustuseks 2 küsimust:

  1. Kas ettevõttel/organisatsioonil on vaja IT-juhti?
  2. Kas IT-juht vajab välist konsultatsiooni või nõuandeid?

Vastused on lihtsad: ikka on ja tihtilugu ei vajagi! Aga kui on vaja meeskonnas või infosüsteemis probleeme lahendada, siis otsitakse välist tuge. Nüüd tuleb mängu IT-juhtimise teenus, mis pakub värsket pilku, laiemat kogemust või lisaressurssi, mida majast seest enam võtta pole. IT-juhtimine teenusena ei tähenda automaatselt IT-juhi sisseostu, enamasti on teenus olemasoleva IT-juhi parem käsi ja lisakompetents.

Mõnikord puudub organisatsioonis täpne ülevaade, millega IT-osakonnas tegeletakse, mis viib probleemideni (äri)kultuuri ja tehnoloogia vahel. IT-juhtimise juurprobleemid on tegelikult universaalsed ja selleks, et IT aitaks ärilisi eesmärke saavutada, peaks alustama neljast lihtsast sammust, mis aitavad paremini aru saada IT ja äri omavahelistest seostest ning igapäevategevustele fookusi seada:

  • IT toetus ja väärtus äriliste eesmärkide saavutamiseks;
  • IT-le seatud mõõdikud (ajalised-, rahalised- ja tulemusmõõdikud);
  • Kasutatavate (äri)rakenduste selekteerimine olulisuse järgi;
  • IT-juhtimise protsesside kirjeldamine ja analüüs.

Esinejad:

  • IT-juhtimisest üldiselt ja konkreetsetest fookusteemadest räägib pikaajalise IT-juhtimise kogemusega Rein Lindmäe, kes on näinud väga erinevaid ettevõtteid ja lahendanud probleeme nii seest, kui väljastpoolt.
    Täna on Rein OIXIO-s IT-juhtimise ärisuuna juht, kelle kompetents suudab tõsta iga meie kliendi konkurentsivõimet.

  • Üritust modereerib OIXIO tegevjuht Tauno Telvik, kel on selge arusaam äri ja IT omavahelistest seostest ja võimalikest kitsaskohtadest.

Veebiseminar on mõeldud kõigile IT eest vastutavatele inimestele – juhtkonna liikmed, tegevjuhid, finantsjuhid jne, kellel lasub IT eest vastutus ning kindlasti ka IT-juhid.

Selle veebiseminariga avab OIXIO oma igakuise seminaride sarja, mille lõppüritus on juba traditsiooniline Foorum360. Sellest sügisest saab üritus nimeks OIXIO Foorum, mis on tasuline, aga priipääsme foorumile tagab see, kui osaled sel aastal vähemalt kahel seminaril.

Seminar on järelvaadatav siit >

Kuulmiseni
Sinu OIXIO